کدام فلزیاب ها بیشتر از همه مورد استفاده قرار می گیرند؟

فلزیاب از دستگاه هایی به شمار می آید که خرید و تهیه آن دارای سختی های خاصی است. با وجود مدل های مختلف و همچنین شرایط تهیه آنها در ابتدا نیاز به تحقیقات گسترده است. در متن زیر سعی کرده ایم تا چند نکته مهم در تهیه انواع فلزیاب ها را یادآوری کنیم.

در خرید فلزیاب ها نمی توان عجولانه عمل کرد. باید به این نکته توجه داشت که فلزیاب ها کارایی های مختلفی دارند. و ما باید با در نظر گرفتن نیاز خود فلزیاب مورد نظرمان را انتخاب کنیم.

فلزیاب هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند

فلزیاب های پی، ال (PL): این نوع دستگاه به دلیل قیمت مناسب و دقت بالا بیشتر از سایر دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در برخی از مدل های این نوع فلزیاب قابلیت تفکیک فلزات نیز وجود دارد. از ویژگی های این دستگاه ها این است که حساسیتی به کانی ها و ذرات ریز زمین ندارند.

فلزیاب نوع BI: این نوع دستگاه برای برای یافتن اجسام ریز مثل سکه و انگشتر به وفور استفاده شده است. سیستم داخلی آن دارای سیم پیچی دوبل D ویا DD  می باشد که این مدل نیز دارای قدرت تفکیک بالایی است.

دستگاه فلزیاب نوع (TR): این نوع دستگاه موج خود را به داخل زمین ارسال کرده و آنرا توسط دیسک بزرگی که در پشت دستگاه است دریافت می کند. موارد استفاده این فلزیاب ها برای پیدا کردن لوله های گاز و نفت طراحی شده است.

فریب ظاهر فریبنده بعضی از فلزیاب ها را نخورید

این مورد اثبات شده است که مردم بادیدن یک کالای شیک تمایل به خرید آن پیدا می کنند اما به این نکته توجه داشته باشید که مهم قابلیت ها و کارایی کالا است. هیچوقت ظاهر زیبا یک فلزیاب بیانگر آن نیست که کارایی خوبی دارد.

قیمت فلزیاب ها

فلزیاب ها با توجه به مدل های مختلف دارای قیمتهای متفاوتی نیز هستند. نمی توان گفت که فلزیاب های ارزان کارایی ندارند، اما قیمت فلزیاب وابسته به انتظار شما از آن دستگاه بوده. به عنوان مثال یک دستگاه ارزان قیمت نمی تواند سکه هایی که در عمق 20 متری زمین است را شناسایی کند.

فلزیاب های دست ساز

فلزیاب های دست سازی که در ایران منتاژ می شوند، ممکن از کارایی های بسیاری زیادی داشته باشند. از روی دیگر هم ممکن است یک دستگاه سطح پایین به شمار بیاید. به طور خلاصه می توانیم بگوییم که این نوع دستگاه ها به تخصص افراد منتاژ کننده بستگی دارد که تا چه حد بتوانند ظرفیت و دقت آنها را در منتاژ حفظ کنند.

نحوه تست فلزیاب ها

برای تست فلزیاب ها در ابتدا آنرا روشن کرده و تنظیم کنید اگر بعد از گذشتن نیم ساعت تغییری در حالت تنظیم ابتدایی به وجود نیامد بدانید که دستگاه سلامت است و همچنین با دستگاه مقداری روی زمین حرکت کنید اگر دستگاه از حالت کالیبره خارج نشود نشان از سالم بودن آن است.

عمق دستگاه فلزیاب

یکی از عوامل مهم در انتخاب فلزیاب عمق این دستگاه است اما باید بدانید که این امر بدون وجود پایداری، ثبات و همچنین کیفیت قطعات در فلزیاب اهمیت چندانی ندارد. چون بدون وجود اینها حتی به عمق نیم متری نیز نمی توان دست پیدا کرد و همه آنها کنار هم یک فلزیاب با عمق زنی مناسب را به ما ارائه می دهد.

نکات فنی در خرید فلزیاب

دستگاهی که به کانی ها و ذرات ریز خاک حساسیت نشان دهد دستگاه مناسبی نیست- فلزیاب مناسب باید حساسیت بالایی نسبت به فلزات با ارزش داشته باشد-می توان گفت که برای یک دستگاه فلزیاب تفکیک مناسب 70درصد است- یک فلزیاب مناسب باید از فرکانس کاری مناسب بهره ببرد، به طوری که نه آنقدر کم باشد که عمق کاوش را کم کند و نه آنقدر زیاد که با برخورد به اجسام سخت خطا نشان دهد.

تاثیر فلزات کوچک و بزرگ

به طور کلی می توان گفت دستگاهی که فلزات کوچک را در عمق های مختلف به خوبی شناسایی نکند و نسبت به فلزات بزرگ واکنش و حساسیت بالایی نشان دهد، فلزیاب خوبی به شمار نمی آیند. زیرا بیشتر فلزات با ارزش، حجم کمی دارند و کوچک هستند و چنین دستگاهی برای پیدا کردن چنین فلزاتی به مشکل خواهند خورد.

در این متن به نکاتی برای خرید و انتخاب یک فلزیاب خوب اشاره شد. اما لازم به ذکر است که از آنجایی که فلزیاب ها دستگاه هایی پیشرفته و با تکنولوژی نوپایی هستند برای تهیه نیاز به تحقیقات وسیع تری است.

دستگاه‌های فلزیاب

Call Now Button09124555154